Český psychiatr ženě vyvolával předčasný porod: Chtěl získat její dítě!

1 min


Nedávno přišla z Čech šokující zpráva o předčasném porodu 33-leté ženy. Muž, který se nacházel v blízkosti budoucí maminky, jí podal lék, kterým ohrozil na životě nejen ji, ale i nenarozené miminko. Jeho touha byla totiž mnohem větší než zdravý rozum.

Případ se udál v západní části Česka, když těhotná žena zareagovala na inzerát, ve kterém dvojice z Tachovská hledala dítě s cílem adoptovat ho po porodu. 33-letá žena byla v nelehké situací, přičemž se rozhodla nabídku přijmout. Společně se dohodli, že budoucí rodička do rodného listu uvede za otce adoptivního muže, který se živí jako psychiatr. Proces adopce by tak byl mnohem jednodušší. 67-letý odborník se však obával, že přirozený porod bude pro ženu emočně hluboký, v důsledku čehož si dítě nechá. Psychiatr tak s podporou své manželky přesvědčil těhotnou ženu, aby jí mohl vpíchnout oxytocin, který zapříčiní předčasné kontrakce a následně by v nemocnici požádala o císařský řez.

Psychiatr tvrdí, že vše na něj bylo narafičené

Stalo se tak v 35. týdnu těhotenství, přičemž jí vůbec neoznámil rizika, která jsou s tím spojené. Oxytocin se totiž může podávat pouze při neustálém monitorování těhotné ženy i plodu. V některých případech se totiž stává, že v důsledku jeho účinků dochází k odtržení placenty, což by ohrozilo na životě matku i dítě. Naštěstí, žena nebyla na lék citlivá a k předčasnému porodu nedošlo. Zdravotníci si však všimli vpichů na stehnech. Muž, který se velmi toužil stát otcem, momentálně čelí pokusu z těžkého ublížení na zdraví, přičemž mu hrozí 12 let za mřížemi. Psychiatr je však přesvědčen, že neudělal nic špatného, ​​a zároveň tvrdí, že celá tato situace byla na jeho osobu narafičená.

Zdroj: hitky.sk | Foto: Pixabay