Opravdu divné věci, které lidé začali dělat kvůli sociálním sítím. Děláte je také?

3 min


10Předem chceme upozornit, že se tímto článkem nesnažíme někoho zesměšnit nebo někým opovrhovat. Tímto článkem chceme pouze poukázat na to, jak zvláštní dnešní doba je a jak moc se liší od doby, ve které ještě neexistovaly sociální sítě. Chceme poukázat na to, jak moc zvláštní věci lidé začali dělat pouze kvůli tomu, že sociální sítě vznikly. A ano, samozřejmě chápeme, je jiná doba a některé věci, které na tomto seznamu najdete, děláme také.

Focení sebe

Bývávaly časy, kdy jsme měli staré fotoaparáty a veškeré fotografie se musely vyvolávat. A jelikož se za vyvolávání muselo platit, nikdo filmem neplítval. Fotili se hlavně rodinné fotografie, výlety, dovolené, oslavy a tak podobně. Asi těžko bychom si se starými fotoaparáty vyfotili 120 fotografií sebe samého. Dnes však tolik fotografií vyfotíme běžně, jen proto, abychom měli tu správou.

Vnímání reality

Kdysi dávno si lidé užívali realitu trochu jinak, než dnes. Vzpomínáte si třeba na všechny ty krásné koncerty, na kterých se mávalo zapalovači? V dnešní době mají lidé na telefonech zapnuté svítilny a často do telefonu koukají celý koncert. Lidé v dnešní době vnímají realitu skrze telefon.

Pokračujte ve čtení na další straně!