Horory podle skutečné události? Zdaleka ne! Podívejte se jak se filmové příběhy od těch reálných liší!

5 min


Hororové filmy jsou ve světě velmi oblíbené. Mnoho lidí miluje pocit adrenalinu a strachu a právě proto bývá horor jejich oblíbeným filmovým žánrem. Největší adrenalin a strach zažije člověk logicky u nejvíce reálného hororu a to je vždy ten, který je natočen podle skutečných událostí. Jenže je tomu ve skutečnosti tak? Zdaleka ne. Některé hororové tituly hlásají 100% reálné příběhy, avšak ve skutečnosti se to té stovce ani nepřiblíží. Pojďme se společně podívat na to, jak moc reálné jsou ve skutečnosti horory natočené podle skutečných událostí.

V zajetí démonů

V zajetí démonů je rozhodně tím nejlepší hororem tohoto století. Film se objevil na plátnech v roce 2013. Příběh pojednává o rodině Perronových, jejichž život ve farmářském domě byl plný strašidelných událostí. Nechybí podivné bouchání dveřmi, zvláštní tleskání, padání předmětů či náměsíčnost. Andrea Perron potvrdila, že většina věcí, co ve filmu V zajetí démonů můžeme vidět, je reálná. To, co se tenkrát Adree stalo, ji poznamenalo natolik, že dokonce odmítla jít na premiéru tohoto filmu. Teď však zpět k příběhu.

Andrea měla podezření, že v domě straší a tak si pozvala na pomoc vyšetřovatele paranormálních jevů Lorraine a Eda Warrenovi. Ti zjistili, že dům patřil čarodějnici, která zabila v domě své dítě a následně se oběsila. Podle reálného příběhu je to trochu jinak – čarodějnice Bathsheba skutečně své dítě zabila, ale sama zemřela přirozenou smrtí.

Na konci filmu můžeme vidět posedlou Andreu. Tu posedla právě duše Bathsheby a nabádala ji, aby zabila své dítě. Ve skutečnosti se nic takového nikdy nestalo.

Pokračujte ve čtení na další straně!