Tyto 4 chyby dělá v komunikaci téměř každý? Měli byste se jich zbavit!

2 min


Umět skvěle komunikovat je naprosté umění. A jak jinak se naučit komunikovat, než od úplných expertů? Ano, může se zdát, že komunikace je naprosto jednoduchá. Člověk si řekni, že si s někým jednoduše dlouho povídá a má si s ním co říct. Jenže není to tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát. Většina z nás si nejspíše myslí, že nám komunikace nedělá problémy a že je naprosto jednoduchá, jenže pravda je trochu jinde. Každý z nás se dopouští menších chyb, někdy i větších, které si většinou ani neuvědomuje. Dnes se společně podíváme na ty největší chyby, které v komunikaci dělá téměř každý z nás.

Čtení myšlenek

Většina z nás si myslí, že když nám někdo rozumí (při první konverzaci), domyslí si to, co přesně chceme říct. Jenže ne, opravdu tomu tak není. Ruku na srdce – nikdo neumí číst myšlenky. Rozhodně bychom neměli nikoho nechat na domněnkách, protože by mohlo dojít k opravdu nepříjemnému nedorozumění.

Podsouvání vlastních přesvědčení

Dělá to skoro každý. Vedeme s někým konverzace a později začneme podsouvat své vlastní závěry, které jsou však špatné. “Já vím, že si myslíš, že”. Ne, opravdu nic nevíte, protože stejně jako člověk nevidí do vaší mysli, vy nemůžete vidět do té jeho. Vyvarujte se vlastním závěrům.

Pokračujte ve čtení na další straně!