Proč lidé neustále nakupují, i když nakupovat nechtějí? A proč nakupují to, co nepotřebují? Vědci přišli na důležité vysvětlení!

3 min


Jak je možné, že jsou obchody denně plné a lidé neustále nakupují? Jak je možné, že jsou lidé schopni jít do obchodu bez toho, aniž by věděli, že něco chtějí? Myslíme to tak, že když mají lidé špatnou náladu nebo si chtějí udělat radost, projdou se do obchodu. Nemusí si ani nic koupit, jen jim stačí, když obchod navštíví. Kolikrát jdou do obchodu i půl hodiny pěšky, jen proto, aby měli lepší náladu.

Všimli jste si také toho, že lidé opravdu dost utrácí a kupují často opravdové zbytečnosti? Proč vlastně lidé pořád nakupují, i když nakupovat nechtějí?

Hormony

Hormony s námi častou dokáží opravdu zatočit a mají často na svědomí naše zvláštní chování. Často si podmaní nejen naši psychiku, ale hlavně peněženku. S opravdu silným působením hormonů mají zkušenosti hlavně ženy. Ženy s premenstruačním syndromem mají často nakupovací mánie. V takový moment jsou ženy nespokojené se svým životem a trpí nízkou sebedůvěrou, což si kompenzují často nákupy.

Pokračujte ve čtení na další straně!