Toto je 10 nejdražších mazlíčků na světě! Neuvěříte jakou mají cenu!

4 min


Pro většinu lidí znamená pořídit si mazlíčka odpovědnost, lásku nebo krásné společné chvilky. Jsou ale i takoví lidé, pro které je onen mazlíček pouhou trofejí do sbírky. Jedná se o zvířata vypadající jako plyšové hračky, geneticky upravovaná, odchycená a řízená tak, aby vyhovovala potřebám bohatých s touto zvláštní zálibou. My vám teď představíme 10 nejdražších mazlíčků na světě.

Kůň Green Monkey – 16 000 000 $

Cena tohoto koně, jehož jméno znamená v překladu “zelená opice” je 16 milionů dolarů. Byl geneticky upraven a pochází z plemene amerického jezdeckého koně jménem Forestry. Green Monkey našel svůj domov v Ocale na Floridě. Hřebec se poprvé proslavil v roce 2006 a následující rok byl vydražen za 16 milionů dolarů. Krátce poté ale utrpěl zranění a jeho závodění bylo na rok odloženo. Green Monkey zemřel v květnu tohoto roku a byl pochován na farmě ve vesnici, ve které prožil většinu svého života.

Sir Lancelot – 155 000 $

Pes je nejlepší přítel člověka, je skvělým společníkem a často bývá považován za součást rodiny. Pro Edgara a Ninu Otto to byl jejich milovaný žlutý labrador přezdívaný Sir Lancelot. Ottovi velmi trpěli, když jejich nejmilejší mazlíček umřel na rakovinu a tak se rozhodli využít Lancelotovo DNA, které měli bezpečně uložené. Za pomoci vědy se jim ho po pár letech povedlo “naklonovat” a vyšlo je to na 155 000 dolarů. Vše se uskutečnilo díky firmě BioArts, založenou v SAN Franciscu. “Lancey” se stal prvním naklonovaným psem na světě.