Několik důvodů, že antické vyspělé civilizace opravdu mohly existovat.

5 min


Mnoho vědců tvrdí, že nejsme první vyspělá civilizace, která na světě kdy byla. V prehistorii mohla existovat jedna vyspělá civilizace, která však vymřela. Pozor. Těchto vyspělých civilizací mohlo být klidně více. Vše to jsou pouze spekulace. Pokud existovali, mohla je zabít třeba doba ledová či kterákoliv jiná pohroma. Potkat to může i nás. Pokud ale skutečně nějaká civilizace před námi existovala, proč o ní nejsou žádné zmínky? Pojďme se společně podívat na několik faktografických záležitostí, které mohou dokazovat, že nejsme první civilizací na světě.

Elektrárny mohly existovat, nebo ne?

Vše, co víme o minulosti naší planety Země, je zjištěno pouze z kosterních pozůstatků či různých fosílií. Avšak co když před námi opravdu nějaká civilizace, která byla vyspělá tak, jako my, existovala? Mohlo ji vyhladit cokoliv: Od viru přes pád meteoritu až po mimozemskou invazi. Jak je možné, že na planetě, která existuje několik miliard let, se lidé rozhodli civilizovat až teď, v posledních několika tisících letech? I se současnou technologií by bylo velice obtížné vytvořit tak dokonalý útvar, jako je pyramida. Jistě k tomu starověcí egypťané museli použít nějaké nástroje. Ale jaké? Vždyť jeden kámen pyramidy musí vážit několik tun. Jak je možné, že první elektrárny vznikly až v minulém tisíciletí? Nejen elektrárny, ale v podstatě vše, co dnes běžně využíváme. Ať je to třeba elektronika, či jen hloupá inkoustem naplněná propiska, která není až tak moderním vynálezem.

Objekty vytvořené rukou člověka

Vše, co je ze dřeva, plastu či kovu, bez údržby zchátrá a srovná se se zemí. Pokud bychom opustili Zemi, popřípadě bychom vymřeli, trvalo by to pouze několik dekád, než by se Země “zregenerovala” a zametla po nás veškeré stopy. Není tedy vyloučeno, že předchozí civilizace vyčerpala veškeré zdroje a třeba odletěla na Mars (ne, autor není ani nebyl pod vlivem žádných omamných či psychotropních látek).

Po 10.000 letech, což z geotermálního hlediska není příliš, by Země byla zase taková, jaká byla před zásahem člověka. Vše by se vrátilo do původního stavu a po člověku by nezbyla ani stopa. Jediné, co by se mohlo dochovat, by byly třeba kamenné ostatky budov, které nazýváme jako ruiny. Na konci článku naleznete zajímavé video, které znázorňuje, co by se se Zemí stalo po zmizení lidstva.

Pokračujte ve čtení na další straně!