Kočky a hudba údajně ničí naší psychiku. Podívejte se na další věci, které podle odborníků ničí naší psychiku!

4 min


Máte často špatnou náladu a nevíte, jak z ní ven? Nebo dokonce nevíte, co jí způsobuje? Věřte nebo ne, často ji mohou způsobovat naprosto normální věci, kterými jsme obklopeni každý den. Odborníci tvrdí, že dokonce i hudba nebo kočky dokáží zničit naši psychiku. Tato tvrzení nás velmi zaujala a tak jsme se rozhodli, že se podíváme na žebříček věcí, které mají údajně naší psychiku ničit. Žebříček sestavili odborníci na psychické zdraví, takže na něm rozhodně musí být alespoň trocha pravdy. Pojďme se na něj teď společně podívat.

Výprodeje


Výprodeje miluje každý z nás, především ženy. Samozřejmě, kdo by si nechtěl koupit nějaký ten oblíbený kousek ve slevě? Jenže psychologové tvrdí, že výprodeje ovlivňují část lidského mozku, která je zodpovědná za pocit spokojenosti. Jakmile si jdeme koupit nějaký kousek ve slevě, je velmi pravděpodobné, že brzy zmizí. V ten moment se nevyplavuje do mozku hormon radosti, ale stresový hormon kortizol.

Kočky

Pokud milujete kočky, nejspíš vás moc nepotěšíme. Tito mazlíčky mohou přenášet toxoplazmózu, která postihuje lidi se slabším imunitním systémem. Z toxoplazmózy se může později vyklubat deprese, bipolární porucha nebo schizofrenie.

Pokračujte ve čtení na další straně!