10 psychologických triků, díky kterým budete z ostatních číst jako z otevřené knihy. Tyhle triky musíš znát!

4 min


Díky psychologii se každý člověk může naučit porozumět lidem okolo sebe. Psychologie sice není jednoduchá věda, ale jakmile se jí člověk naučí, může začít slavit! Díky psychologii se totiž můžeme naučit číst v lidech jako z otevřené knihy. Díky gestům, nejrůznějším postojům a obličejům dokážeme často poznat, o co člověku jde, jak se mu líbíme, co si o nás myslí a tak podobně. Pojďme se společně podívat na několik psychologických triků, díky kterým budete číst z lidí jak z otevřené knihy.

Přenášení váhy

Jakmile člověk přenáší váhu ze špiček na paty a zase zpět, znamená to je jediné. Toto chování je známé především u dětí, které jsou nedočkavé. Například když si maminka dítěte s někým povídá v obchodě a dítě už chce jít. V dospělosti to znamená to samé. Člověk, který přenáší váhu, je jednoduše nedočkavý.

Pohupování botou

Určitě jste to už někdy dělali. Seděli jste s překříženýma nohama a jednou nohou, konkrétně chodidlem jste pohupovali. Toto gesto dělají hlavně ženy, které chtějí upozornit na své nohu. Pokud toto gesto dělá žena před mužem, dává mu tak “zelenou”.

Pokračujte ve čtení na další straně!