11 úžasných faktů o Stranger Things, o kterých jste doteď nevěděli! Budete překvapeni!

6 min


Stranger Things je seriál, který si dokázal získat za pouhé dva roky opravdu mohutnou základnu věrných fanoušků. První série vyšla v roce 2016, další následovala v roce 2017 a po téměř dvou letech vyjde v roce 2019 série třetí. Tento seriál patří mezi ty nejpopulárnější od Neflixu a s klidem můžeme říct, že patří také mezi ty nejlepší. Příběh, který se odehrává v 80. letech je tak úspěšný nejen díky skvělým hereckým výkonům, ale i nápaditému scénáři. Svou slávu si seriál získal především díky mladým hercům a jejich skvělým hereckým výkonům, kterými oslovili především mladší generaci. Seriál je velmi úspěšný a po dvou skvělých sériích se brzy můžeme těšit i na třetí sérii, které bychom se měli dočkat již v roce 2019.

My se dnes podíváme společně na pár opravdu zajímavých faktů o tomto seriálu, o kterých jste nejspíš ještě neslyšeli a proto věříme, že vás opravdu překvapí!

Pojďme na ně!

Seriál je inspirován projektem Montauk

Projekt Montauk měl následovat po slavném Filadelfským experimentu z roku 1943, kdy se zkoumaly možnosti fyzické teleportace předmětů a cestování časem. Jelikož poznatky z prvního vyšetřování zřejmě nedosáhly požadovaného cíle, měla americká vláda rozhodnout o novém, mnohem rozsáhlejším tajném výzkumu. Ten se soustředil na opuštěnou leteckou základnu Montauk na ostrově Long Island v New Yorku. Na utajené základně byly na obyčejných lidech prováděny nejrůznější pokusy. Tvůrci projektu se snažili ovládnout cestování časem s pomocí obyčejných lidí, kteří měli sloužit jako pokusní králíci. Často se jednalo o bezdomovce a chudé lidi, kterým byl přislíben přivýdělek. Mnoho z nich však zemřelo. Ve Stranger things představovaly pokusné králíky právě děti s nadpřirozenými schopnostmi, mezi které patřila i Eleven.

Hlavní role

Na konkurz pro dětské role se přihlásilo přes 906 chlapců a 307 dívek. Děti měly za úkol číst scénáře z pilotního dílu. Jako první byl obsazen Gaten Matarazzo, který v seriálu hraje Dustina. Nejtěžší bylo najít tu správnou Eleven. Roli Eleven nakonec získala Millie Bobby Brown a vybrat právě ji byla rozhodně skvělá volba.

Pokračujte ve čtení na další straně!