Byla objevena tajná hra od Google, kterou ukrýval ve svém kódu. Teď si ji můžete zahrát i vy!

2 min


Tenkrát kdysi dávno, když byl Google ještě takovou malou, téměř neznámou firmičkou a sloužil jen pro vyhledávání, jeho tvůrci ukryly do jeho kódu orientační hru. Je to taková ta klasická textová hra – ty totiž v 80. a 90. letech opravdu letěly. Znáte například hru dračí doupě? Tak tohle je něco podobného. Hra ukrývající se v kódu dává hráči prostor pro fantazii. Celá hra je textová, takže jediné co vidíte, je v podstatě text. Všechno, celou vizualizaci světa a příběhu si jednoduše musíte představit ve své hlavě. Vy zapojíte svou fantazii a hra vám říká, kde se nacházíte, co je kolem vás a tak podobně.

Pomocí textů se můžete pohybovat po mapě, sbírat nejrůznější předměty a dokonce je používat. Pokud se chcete zahrát skrytou hru od Google, máte ten mimořádnou šanci! Musíte však ovládat základy angličtiny. Pojďme se společně podívat na to, jak se k tajné hře vlastně dostat.

Jazyk

První, co musíte udělat, je změnit jazyk vašeho prohlížeče. V pravém dolním rohu rozbalíte nastavení a zvolíte nastavení vyhledávání. V levém panelu poté zvolíte jazyky a zaškrtnete anglický jazyk a uložíte.

Pokračujte ve čtení na další straně!