Tento na první pohled podivný pár se nikdy neusmál a nikdy neusměje. Důvod vás překvapí.

2 min


Alex Barker (45) a Erin Smith (38) jsou párem, který spojuje zvláštní společná charakteristika – ani jeden z nich se nedokáže usmát. Oba trpí takzvaným Meobiovým syndromem, který způsobuje paralýzu kraniálních nervů, což má za následek strnulý výraz tváře. Ačkoliv toto onemocnění není zrovna příjemnou diagnózou, Alex a Erin mu vděčí za to, že se dali dohromady. Setkali se díky internetové stránce, která spojuje lidi s Moebiovým syndromem. Stačilo jim pár setkání, aby pochopili, že jsou si souzeni a tak se zasnoubili.

Erin říká: “Nikdy bych si nepomyslela, že se zamiluju do někoho, kdo se narodil se stejným onemocněním jako já. Ale není to jen onemocnění, které máme společné, máme mnoho jiných společných věcí. Je to velmi hezké mít někoho, kdo mi rozumí. Miluji jeho britský akcent…”

Onemocnění ovlivňuje i řeč obou partnerů, a tak musí vynakládat značné úsilí a být kreativní při vyjadřování svých pocitů. Alex vysvětluje: “Dokážu říct, kdy je Erin šťastná, neboť vždy nakloní hlavu na jednu stranu a řekne ‘ooh’, a myslím, že přesto, že výraz našich obličejů je stále stejný, známe vzájemně své manýry, takže když jsme naštvaní, nebo rozrušení nebo cokoliv, je tam mnoho neverbální komunikace, která mezi námi probíhá.”

Pokračujte ve čtení na další straně.