Zajímavosti o filmové trilogii Back to the future (Návrat do budoucnosti), díky kterým si velmi rádi zavzpomínáte

7 min


DeLorean. Co se vám pod tímto slůvkem vybaví? Pokud se vám vybavil DeLorean DMC-12 Time machine z filmu Návrat do budoucnosti, pak jste na správném místě! Dnes vám přinášíme trochu obsáhlejší článek, ve kterém se společně podíváme na nějaká fakta a zajímavosti. 

Je to již 33 let, co světlo světa spatřil film Návrat do budoucnosti, který je sci-fi hitem minulého století. Film je na svou dobu zpracován ve skvělé kvalitě a na tu dobu je velice nadčasový. Pojednává o teenagerovi jménem Marty McFly a o Doc. Emmettu Lathropu Brownovi. Brown učiní životní objev: kapacitátor. Tak alespoň onu věc, kterou viděl ve snu, nazval. Svůj plán s kapacitátorem tedy zrealizoval, sestrojil stroj času a aby to mělo šmrnc, tak jako kulisu pro stroj času využil právě DeLorean. DeLorean se však musel rozjet na 88 mil za hodinu, aby se dostal do fáze, kdy může cestovat časem. Mohl cestovat jak do budoucnosti, tak do minulosti. Je však nutné, aby si společně s Martym dali obrovský pozor na to, jaká rozhodnutí v budoucnosti či minulosti učiní! Následky by totiž mohly být katastrofální. A tak, jak je ve filmech zvykem, se samozřejmě stane něco, co se vůbec stát nemělo a každou chvíli se bude dít něco, co bude tato dvojice muset napravovat…

Nyní k několika zajímavostem. Každý z nás má jistě rád fakta a zajímavosti, tak si je pojďme společně k této skvělé trilogii dopřát. 

Stroj času neměl původně být DeLorean

Je to tak. Tvůrci filmu původně vůbec nezamýšleli, že by strojem času byl DeLorean, ale lednička! Je to tak, opravdu lednička. Dokážete si v současné době představit, jak by asi vypadaly sběratelské předměty? Nebo jak by si lidé přestavovali své lednice na “Time machine lednici”? Dalším důvodem bylo to, že lidé jsou schopní všeho a všemu snadno uvěří. Christopher Lloyd se tedy obával, že by se lidé mohli po zhlédnutí filmu zavírat do ledničky.

Proč zrovna DeLorean?

Napadla vás někdy otázka, proč zrovna DeLorean? Tvůrci filmu pro tuto skvělou trilogii sháněli nějaké nadčasové (futuristické) auto, které má otevírací dveře směrem nahoru. Jediné takové auto v té době byl právě DeLorean DMC-12.

Pokračujte ve čtení na další straně!