Jste zrzaví? Radujte se! Zrzci jsou nejlepší! Až si přečtěte tyto zajímavosti o zrzavých lidech, budete chtít být zrzkem také!

3 min


Zrzkům se odjakživa všichni smáli a dodnes vlastně nikdo neví proč. Mnoho lidí tvrdí, že jde o ošklivou barvu, jiným se zase nelíbí pihy. Víte co, nám se zrzaví lidé líbí! A naštěstí poslední dobou téměř všem. Pihy jsou zase v módě a to dokonce tak moc, že si je ženy nechávají tetovat. Navíc zrzky a zrzci jsou opravdu sexy! Pojďme se společně podívat na několik zajímavostí o zrzavých lidech.

1-3.

Jejich pokožka absorbuje více vitamínu D. Je to díky tomu, že mají světlou pokožku, která tento vitamín ze slunečních paprsků může lépe přijímat. O tom, jak moc důležitý vitamín D je, vám zde vyprávět nebudeme. Zrzci však mají obrovskou výhodu!

Většinou to jsou leváci, což znamená, že mají mnohem lepší propojení hemisfér a dokáží tak lépe reagovat na řadu podnětů. Navíc to znamená, že jsou vlastně výjimeční dvojnásobně, protože leváků také moc není.

Je jich hodně málo – asi 2 % populace. Tento gen se špatně dědí takže pokud jste zrzaví, vaše dítě zrzavé být nemusí. Nejvíce zrzavých lidí se rodí v Irsku a Skotsku.

Pokračujte ve čtení na další straně!